Skip to content

Nagrada Ambasador elektroni?ke glazbe | Sve?ana dodjela u zagreba?kom Aquariusu

COVER Ambasador 2018 - ABOP nastup foto_ Dino Ninkovi?

Sve?ana ?etvrta dodjela nagrada Ambasador elektroni?ke glazbe za ostvarenja u 2019. godini, koju organizira udruga Klubska kultura, održat ?e se u zagreba?kom klubu Aquarius u ?etvrtak 17. rujna 2020. godine. 

Nagrada Ambasador ?e se ove godine, u 35 kategorija, dodijeliti akterima hrvatske elektroni?ke scene za ostvarenja unutar granica Hrvatske i na inozemnom tržištu u proteklih godinu dana. 

Zbog svog je kultnog statusa i dugogodišnjeg doprinosa glazbenoj sceni klub Aquarius najbolji odabir za ugoš?avanje ovogodišnje dodjele nagrada Ambasador. Aquarius više od 25 godina doprinosi razvoju urbane kulture u metropoli i pionirski promovira glazbene trendove, a po?etkom ljeta pokrenuli su i novi glazbeni program Sunset selections inspiriran zalascima Sunca koji na terasi kluba stvaraju divnu ljetnu atmosferu.

Dodjela nagrada Ambasador po?et ?e upravo glazbenim programom Sunset selections na ljetnoj terasi kluba Aquarius u 18:30 sati dok ?e glavni program dodjele nagrada po?eti u 20 sati. Nakon završetka službenog dijela programa, u 22 sata se nastavlja after party otvoren za sve posjetitelje.

U sklopu glazbenog programa sve?ane dodjele nagrada i ove se godine o?ekuju nastupi zanimljivih imena hrvatske live elektroni?ke scene, a detaljan ?e program biti objavljen sljede?i tjedan.

Ambasador je više od nagrade, prerastao je u zajednicu od 300 profesionalaca okupljenih na svojevrsnoj platformi za poticanje novih projekata, programa i autora. Nagrada odaje po?ast najboljim festivalima, klubovima, glazbenicima i plesnim destinacijama, uklju?uju?i elektroni?ku glazbu aktivno u centar kulturnih tokova Republike Hrvatske i ?ine?i je prepoznatljivim segmentom vrijednim pažnje i institucionalne podrške.

Nagradu Ambasador podržavaju Ministarstvo kulture RH, HDS-ZAMP i HGU/HUZIP.


NOMINACIJE

NAGRADE PUBLIKE

FESTIVALI

01. OPEN AIR FESTIVAL GODINE

Dimensions festival ? Fort Punta Christo, Štinjan, Pula
Modem festival ? Primišlje
Outlook festival ? Fort Punta Christo, Štinjan, Pula
Sonus festival ? Plaža Zr?e, Novalja, otok Pag
Sea Star festival ? Stella Maris, Umag

02. BOUTIQUE FESTIVAL GODINE

Defected Croatia ? The Garden, Tisno
Dekmantel Selectors ? The Garden Resort, Tisno
Goulash Disko ? Komiža, otok Vis
Love International ? The Garden Resort, Tisno
SunceBeat ? The Garden Resort, Tisno

03. NAJBOLJI FESTIVAL DOMA?EG PROMOTORA

Forestland festival ? Brezje
Freemental festival ? Tarej, otok Cres
Future Sound of Zagreb ? Zagreb
Lastovo u Zvijezdama ? Park prirode Lastovsko oto?je
Seasplash festival ? Plaža Martinska, Šibenik

04. REGIONALNI FESTIVAL GODINE

Exit festival ? Petrovaradinska tvr?ava, Novi Sad (SRB)
Garden of Dreams ? više lokacija, Sarajevo (BiH)
Lovefest ? Vrnja?ka Banja (SRB)
No Sleep festival ? Luka Beograd (SRB)
Sea Dance festival ? Plaža Buljarica, Budva (CG)

SCENA

05. NAJBOLJA NOVA KLUPSKA VE?ER

?elija
Myuz
Namaz
Powertape
Synesthesia

06. KOLEKTIV GODINE

Future Scope
KBS
RatCat
Tanzen
Traum

07. NAGRADA UDRUZI ZA RAZVOJ I PROMICANJE SCENE 

Edusplash/Seasplash
Glazbena udruga ?Echo?
Kultura Futura
Labin Art Express XXI
RatCat

08. KONCEPT GODINE

BSH Events
Flyaway festival
Rave bal
Stereotip
We Love Sound

09. PODCAST / STREAM / RADIJSKA EMISIJA GODINE

Contrast Radio ? Radio 101 (Yesh)
Enter peglaona ? Enter
Magic Room ? Yammat FM (Maminho)
Mojo Sound System ? Yammat  FM (Ivona Kova?evi?)
Top DJ Room

10. KLUPSKA VE?ER GODINE

Balance
Deep`n`Delicious
Future Scope
Tanzen
Traum

11. PARTY GODINE

Chemical Brothers ? Dom sportova, Zagreb
Collage x LHF: Âme vs HVOB ? Tvr?ava Sv. Mihovila, Šibenik
Dimensions Arena: Jeff Mills & Tony Allen Live ? Arena, Pula
KBS Warehouse: Darrius Syrossian ? Student Day Festival, ex port Drvo, Rijeka
Project Vojarna: Monika Kruse ? ex vojarna Bribirskih knezova, Šibenik

12. NAJBOLJI MALI KLUB 

Depo ? Zagreb
Epic ? Osijek
Judino drvo ? Split
Masters ? Zagreb
Plo?nik ? Zagreb

13. NAJBOLJI VELIKI KLUB 

Aquarius ? Zagreb
Boogaloo ? Zagreb
Lazareti ? Dubrovnik
Opera ? Zagreb
Revelin ? Dubrovnik 

14. NAJBOLJI KLUB U REGIJI

20/44 ? Beograd (SRB)
Ambasada Gavioli ? Izola (SLO)
Half ? Beograd (SRB)
K4 ? Ljubljana (SLO)
Silver & Smoke ? Sarajevo (BiH)

DJ/SELEKTOR

15. NAJBOLJI TECHNO DJ

DJ Jock
Insolate
Ogi
Petar Dundov
Volster

16. NAJBOLJI HOUSE DJ

Antonio Zuza
PEZNT
Pips
Tom Bug
Yakka

17. NAJBOLJI GOA/PSY TRANCE DJ

Dalton Trance Teleport
Mayix
Stevo
Val Vashar
Winpa

18. NAJBOLJI TECH-HOUSE DJ

Andrea Ljekaj
Bronski
Felver
Mariano Mateljan
Marina Karamarko

19. NAJBOLJI BASS DJ

Filip Motovunski
Fullstep Phil
Kodin
Kula
Minimalist

20. NAJBOLJI SELEKTOR DUB/REGGAE ZVUKA

Banana Zvuk
Dr. Obi
Ilko & Zoki
Lo Peaks
Vrki

21. NAJBOLJI MAINSTREAM DJ

Dekova
Joe2Shine
Kosta Radman
Matroda
Vanillaz

22. ECLECTIC DJ GODINE

Dr. Sme?i Še?er
Ezgotika DJs
Jogarde
Kiwi in Space
M.I.L.E.

23. AMBASADOR HRVATSKE U INOZEMSTVU 

Dalton Trance Teleport
Egoless
Insolate
Matroda
Petar Dundov

24. REGIONALNI DJ/PRODUCENT GODINE

Lag
Marko Nasti?
Mike Vale
Reblock
Space Motion

NAGRADE STRUKE

25. MLADI DJ GODINE

Carnero
Groove Masters
IGZ
Marcel
Sub Effect

26. NAGRADA ZA NAJPERSPEKTIVNIJI BEND/AUTORSKI PROJEKT ELEKTRONI?KE GLAZBE

Eleven
Legabyte
Pastele
Sun U
The Siids

27. MAINSTREAM SINGLE/REMIKS GODINE

Armand Van Helden ? You  Don?t Know Me (Matroda Remix)
Detour ? Bez  Tebe (Yakka Breakbeat Remix)
Ivan Mastermix ? Ederlezi (Club Mix)
Sara Renar ? Tišina (Outcome Remix)
Vanillaz, Divolly & Markward ? Ederlezi (Extended Mix)

28. VIZUALNO RJEŠENJE GODINE

Ante Zvonimir Stama? ? ABOP ?Delta? Album Cover
Dalibor Talaji? ? PEZNT ?Paid in Full? Album Cover
Domagoj Jaki? ? MYUZ je u Klubu
Martina Kova?i? ? RatCat u Tunelu (Innellea)
Saša Pocrni? ? Miniwal

29. LIVE ACT GODINE

Egoless
F.O.R.M.
Ivan Komlinovi?
Jan Kin?l & Regis Kattie
Petar Dundov

30. ELEKTRONI?KI BAND GODINE

ABOP
Chui
Nipplepeople
Pocket Palma
The Fogsellers

31. SINGLE GODINE

DJ Jock ? Under The Lights (Suara)
Insolate ? Nada (Get Physical Music)
Petar Dundov ? Pyroelectric (Cocoon)
PEZNT ? Freedom (DFTD)
Tom Bug ? Changed My Life (Snatch! Records)

32. REMIKS GODINE

Denise Rabe – Sunfall (Insolate Remix)
Didier Sinclair – Lovely Flight (Tom Bug Feel Remix)
Insolate ? Nada (Andrea Ljekaj Remix)
The Alchemical Theory – Eternal Return (Volster Remix)
Todd Terry, Jocelyn Brown, Martha Wash ? Keep on Jumping (PEZNT Remix)

33. NAJBOLJI ALBUM PLESNE/SUVREMENE ELEKTRONI?KE GLAZBE

ABOP ? Delta (PDV Records)
Insolate ? Order is Chaos (Out of Place)
Nik Oroši ? Underline (M.I.N.E. Records)
PEZNT ? Paid in Full (Blacksoul Music)
The Siids ? Brutalist (Dallas Records)

34. HRVATSKA ETIKETA GODINE

Blacksoul Music
Burek
Dobar House
Out of Place
PDV Records

35. DJ GODINE (PO IZBORU STRUKE)DJ Jock
Insolate
Maja PA
Petar Dundov
Yakka

#prostorslobode