Categories
Istaknuto | Highlights

3. Bijenale industrijske umjetnosti: Ravno u Sunce | Produljeno trajanje izložaba i programa do 30.11.

Treći Bijenale industrijske umjetnosti – Ravno u Sunce trebao je trajati do subote 21/11, no odlučeno je da će se trajanje većine izložbi ovogodišnje manifestacije, odnosno postavke u Puli, Vodnjanu, Labinu i Raši produljiti do 30/11/2020. Izložbe otvorene u Umjetničkom paviljonu Juraj Šporer u Opatiji i Muzeju moderne i suvremene umjetnosti u Rijeci trajat će do 21/11 i moći će se posjetiti u radna vremena institucija: Juraj Šporer uto-pet 17-19H, sub i ned 10-13H i 16-19H; MMSU Rijeka pon–sub 11–20H. Izložbe u Puli (Povijesni i pomorski muzej Istre, Augustov hram, Galerija Amfiteatar, Dom hrvatskih branitelja, Arsenalska ulica 2), Vodnjanu (Apoteka – Prostor za suvremenu umjetnost), Labinu (DKC Lamparna, Pijacal, Gradska knjižnica, Narodni muzej) i Raši (Bivša rudarska menza, bivša direkcija rudnika i crkva Sv. Barbare) moći će se posjetiti pojedinačno ili grupno isključivo uz prethodnu najavu na e-mail: lae@pu.-t-com.hr ili tel: 0958402666.

U okviru ovogodišnjeg Bijenala industrijske umjetnosti – Ravno u Sunce predstavljeni su radovi sedamdesetak umjetnika i umjetnica te umjetničkih kolektiva na šesnaest izložbi otvorenih u šest gradova Istre i Kvarnera koje su kurirali Branka Benčić – ravnateljica riječkog Muzeja moderne i suvremene umjetnosti i umjetnička voditeljica APOTEKE – Prostora za suvremenu umjetnost u Vodnjanu, Gerald Matt – direktor Umjetničkog instituta u Beču i bivši direktor Kunsthalle Beč te Christian Oxenius – nezavisni kustos i voditelj istraživanja u Međunarodnom udruženju bijenala (IBA). Organizator Bijenala industrijske umjetnosti je Labin Art Express XXI.

Pregled umjetnika po lokacijama 3. Bijenala industrijske umjetnosti – Ravno u Sunce čije je trajanje produljeno do 30/11/2020:

LABIN

DKC Lamparna: Ben Cain, Boris Cvjetanović, Scott Hocking, Bert Theis – Barbara Barberis – RiMaflow, Scott Hocking, John Ford, Willliam E. Jones, Claudia Larcher, Paul Albert Leitner, Elvis Lenić, Antun Motika, Rimini Protokoll, Maruša Sagadin, Toni Schmale, Metal Guru – Sandro Đukić, John Ford, Godfrey Reggio, Christopher Cozier

Pijacal: Dušica Dražić i Wim Janssen, Jasmina Cibic, Ursula Mayer, Damir Očko, Jelena Jureša, Basim Magdy

Gradska knjižnica Labin: Ana Kuzmanić, Agnieszka Polska

Narodni muzej Labin: Robert Kuśmirowski

PULA
Forum: Metal Guru (L.A.E.)

Augustov hram: Helidon Gjergji, Stefania Strouza

Povijesni i pomorski muzej Istre – Posjetiteljski centar Herman Potočnik Noordung:

Tina Gverović, William E. Jones, Ben Cain, Boris Cvjetanović, Dino Zrnec, izbor iz Zbirke fotografija, negativa i fotografske opreme PPMI

Dom hrvatskih branitelja (Memorijalna soba): Jeanno Gaussi, Cristopher Cozier

Arsenalska ulica 2: Christopher Cozier

Galerija Amfiteatar (Arena): Mary Reid Kelley & Patrick Kelley

RAŠA

Bivša rudarska menza: Nikolas Ventourakis, Bert Theis, Prabhakar Pachpute, Rupali Patil and Theo Prodromidis, Gülşah Mursaloğlu

Bivša direkcija rudnika: Ben Cain, Teresa Cos, Boris Cvjetanović, Igor Eškinja, Hana Miletić, Basim Magdy, Krešo Golik, Maruša Sagadin

Crkva Sv. Barbare (aneks): Stefania Strouza

VODNJAN
Apoteka – Prostor za suvremenu umjetnost: Marina Orlić

#rplus #rplusvideo #prostorslobode #placeoffreedom